A TAO-ból sok önkéntes munkával újult meg a rédei focipálya

A TAO-ból sok önkéntes munkával újult meg a rédei focipálya

Megyénket népszerűsítő társasjátékokat, matricás könyveket vitt ajándékba Popovics György, a vármegyei közgyűlés elnöke a rédei kis focistáknak.

Popovics György a vármegyei identitás programban készült kiadványokkal köszöntötte a községi sportegyesületet, amelynek tagjai sok önkéntes munkával a TAO 22 millió forintjából újították meg az élőfüves sportpályát. Kulturált öntözőberendezéssel, új kapukkal, labdarúgóhálóval, cserepadokkal ellátott, sportolásra alkalmas játéktér jött létre.

A rédeieiket először Horváth Sándor, a Rédei Községi Sport Egyesület elnöke köszöntötte.

- A sportegyesület 2020-ban adott be sikeres TAO pályázatot az élőfüves nagypálya felújítására. Évtizedek óta terveztük, ábrándoztunk róla, és mára beteljesedett, valósággá vált. A projekt sikere nagymértékben köszönhető a vármegyei labdarúgó szövetség igazgatójának, Khéner Lászlónak, valamint Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselőnek. A kis falvak sporttörténelme látszólag elsikkad a nagy, átfogó események, sportesemények mellett. Sportegyesületünk azonban azon kevés falusi klubok közé tartozik, amely négy év múlva 100 éves fennállását, bajnokcsapatunk pedig jövőre 20. évfordulóját ünnepelheti.

Farkas Lajos, a település polgármestere többek között a következőket mondta:

- A Réde csapata nagyon régi, patinás múlttal rendelkező egyesület. Emlékszem, volt ez a sportklub a megyei osztályban bajnokcsapat is. Emlékeinkben megvannak azok a nagyszerű élmények, azok a meccsek, amikor rédei tizenegy megmutatta, milyen az igazi csapatmunka, és bravúros győzelmet aratott. Tiszteletreméltó az elődök, a stafétát átvevő generációk munkája is.

Popovics György beszédében kiemelte:

– A TAO-ból az elmúlt bő egy évtizedben 30-40 millió forint érkezett Rédére azért, hogy ennek az egyesületnek a fenntartását segítse. Annál is inkább fontos ez, mert tudjuk, hogy a kistelepüléseken milyen nehézségekkel szembesülnek az egyesület fenntartói, vezetői. És tudom, hogy itt Rédén az önkormányzat is odateszi magát, segítséget ad. De elvitathatatlan, hogy a legfontosabb az, hogy legyen olyan személy, legyen olyan ember, aki vezetőként, edzőként, játékosként, akár fűnyíróként is helytáll azért, hogy most együtt tudjunk ünnepelni, szurkolni.

- Nagy öröm számomra, hogy amikor augusztus 20-án itt jártam, Farkas polgármester úr perceken keresztül sorolta a Rédén az utóbbi öt évben megvalósult fejlesztéseket. Se szeri, se száma. Sokat mi együtt csináltunk: a vármegyei önkormányzat és Réde. Most a sport is felzárkózik ezekhez a területekhez. Az a fontos, hogy keressünk kitörési pontokat a kistelepüléseknél. Mi úgy gondoljuk, hogy ha a turizmust megpróbáljuk fejleszteni, akkor ez esetleg egy ilyen kitörési pont lehet. A vármegyei önkormányzatnak volt lehetősége egy keretnek a megalkotására, amit itt, a Bakonyalján fogunk fejlesztésre fordítani hat kistelepüléssel karöltve. Ezekből az egyik Réde. 400 millió forintos projektről van szó, és reméljük, hogy befejezése után minél többen fogják látogatni ezt a gyönyörű települést.

Dr. Kancz Csaba főispán, az MLSZ vármegyei elnöke és Khéner László, a vármegyei labdarúgó szövetség igazgatója is köszöntötte a jelenlévőket.

Az átadó zárásaként Makra Zsolt református lelkipásztor és Fuchs Tibor katolikus plébános megáldották a sportpályát. Az ünnepélyes szalagátvágás után a Réde-Dad mérkőzéssel avatták fel a megújult létesítményt.

Galéria

Vissza