Turisztikai szempontból is nagy vonzerőt jelentenek az ácsi bagolyvári gyűjtemények, szerte az országból látogatják, kluboknak és helytörténeti csoportoknak is kedvelt úticélja. Tavaly óta megyei érték.
Az ácsi Bagolyvár 1858-ban épült, korábban két tantermes elemi iskolaként működött. Elnevezésével kapcsolatban két monda maradt fenn az utókornak. Az egyik szerint, nevét a padlásán fészkelő bagoly párról kapta, a másik szerint – mely valószínűbb – elnevezése a tudást jelképező bölcs bagoly szimbólumára vezethető vissza. Kiemelkedő vonzerőt jelentenek az itt található állandó kiállítások.
Cukorgyári Emlékkiállítás
Az országban egyedülálló Cukorgyári Emlékkiállítás 2013-ig a Bartók Béla Művelődési Házban volt látogatható, ezután a Bagolyvár épületében rendezték be. A kiállításon helyet kaptak az ország területén elsőként alapított Ácsi Cukorgyárat létrehozó Patzenhofer Konrádot és családját bemutató fotók, egyéb, a gyárat bemutató illusztrációk és dokumentumok. A kiállított tárgyak között szerepelnek a laboratóriumi mérőeszközök, a cukorgyártással foglalkozó könyvek, folyóiratok. Népszerűek a 130 évig üzemelő cukorgyár életét bemutató fotóalbumok, valamint a gyárról készített makett.
A cukorgyári kiállítás és egyben az ácsi gyár történetének különlegessége abban rejlik, hogy a Magyarországon valaha létesült cukorgyárak közül az ácsi volt az első. Alapítása Patzenhofer Konrád nevéhez fűződik. A cukorgyár 1871-ben kezdte meg működését és 130 év termelői tevékenység után 2001-ben zárta be kapuit. Ekkor a dolgozók létrehoztak egy alapítványt, és úgy gondolták, egy kiállítás keretében megőriznek az utókornak tárgyi emlékeket, eszközöket, termékeket, ezzel bemutatva a cukorgyártás folyamatát. Ebben kiemelt szerepet kap a gyárat fénykorában ábrázoló makett és egy a cukorgyártás folyamatát (a cukorrépa beszállításától a kész termékek csomagolásáig) bemutató videófelvétel.
Hartmann Hungary Kft. gyártörténeti kiállítása
Az Ácson működő csomagolóanyagot gyártó és forgalmazó cég Európa legnagyobbja a formázott papírrostból készült tojáscsomagoló-anyag gyártói között. A dán székhelyű cég a település jelenlegi legnagyobb munkaadója, a közösségi élet aktív támogatója. A gyár történetét és tevékenységét bemutató tárlat kiegészítéseként a jövőben kézműves foglalkozásokkal, alkalmanként környezetvédelmi előadásokkal várják az érdeklődőket.
Kossuth-szoba
Az Ácsi Kossuth Lajos Asztaltársaság gondozásában álló Kossuth-szoba a magyar történelem neves alakjának, Kossuth Lajos életének és az asztaltársaság történetének eseményeit összefoglaló tárlata, mely az Ácsi Kossuth Lajos Asztaltársaság kezdeményezésére valósult meg. Céljuk az Ácson 1892-ben díszpolgári címmel is kitüntetett hazafi emlékének megőrzése, ápolása, és az ifjúság megismertetése Kossuth eszmeiségével.
Az 1867-es kiegyezést követően létrejött, majd később asztaltársasággá alakult olvasóegyletek egyike, az Ácsi Kossuth Lajos Asztaltársaság is céljául tűzte ki a Kossuth-kultusz ápolását.