A vármegye közgyűlése a gazdasági fejlődést kiemelkedően elősegítő gazdasági szervezetek tevékenységének elismerésére a „Komárom-Esztergom Vármegye Gazdaságáért Kitüntető Címet” adományozhatja 10 kategóriában.
A Regio Regia Nonprofit Kft. 2011-ben azzal a határozott céllal jött létre, hogy jogelődjétől, a KEM-Bridge Net Bt.-től átvegye az akkor már tízéves Regio Regia magazin kiadói jogait, és hogy ennek eredményeként a lapkiadás egy önálló cégben, önálló tevékenységként jelenhessen meg.
Így a most tizenhárom esztendős társaság valójában egy huszonhárom éves médiumot, a Regio Regiát, az Értékteremtők magazinját képviseli.
A KEM-Bridge OFF-Line néven, Komárom-Esztergom vármegye magazinjaként indult. Az A5-ös, mindössze 16 oldalas lap a kezdeti sikereken felbuzdulva, a kiadói tapasztalatok megszerzése után 2004-ben, az Európai Unióhoz való csatlakozáskor átlépte a megyehatárt. Új néven – Regio Regia (Királyi Régió), nagyobb méretben és terjedelemben (közel A/4, 52 oldal) megjelenve Fejér valamint Veszprém vármegyébe is belépett, távolabbi pontokra is eljuttatva ezzel Komárom-Esztergom vármegye hírét, bemutatva az itt élők, itt tevékenykedők értékeit.
Ma már a Regio Regiát a Közép-Dunántúl rangos médiumaként tartják számon, a magas minőséget, melyet a lap alapítása óta képvisel, számos társadalmi elismerés, kitüntetés is visszaigazolja. A Fejér Megye Gazdaságáért Sajtódíjat egyetlen vármegyén kívüli médiumként vehették át 2019-ben, és ugyanebben az évben Komárom-Esztergom megye vállalkozói is kifejezték elismerésüket azzal, hogy a lap ott lehetett a 15. PRÍMA Komárom-Esztergom Megyei Díj jelöltjei között, a Gálán pedig átvehette Tatabánya Megyei Jogú Város Különdíját.
A Regio Regia az elmúlt két évtizedben több ezer cikkben, interjúban szólaltatta meg Komárom-Esztergom, Fejér és Veszprém vármegye vállalati, önkormányzati, intézményi szereplőit, az ő szemüvegükön át láttatva vármegyénk, régiónk értékeit. Írásaik összekötik, erősítik a három vármegye gazdaságát, informálják az ott működő vállalkozásokat, közelebb hozzák egymáshoz a gazdaság szereplőit. A magazin a nyomtatott sajtó világának egyedi színfoltja, az alapítói szándékot mindvégig követve kifejezetten a pozitív témákat keresi, azokat az értékeket, amelyekről a szerkesztők úgy vélik, hogy másoknak is megmutatásra, netán követésre érdemesek. Tudatosan kerüli a hírvadászok világát, a kritikai attitűdöt. Az uniós elveket szem előtt tartva kifejezetten törekszik a „Best Practis”, azaz a „Jó Gyakorlatok” bemutatására, deklarált célja, hogy gondolatokat közvetítsen, ötleteket adjon a gazdasági szereplőknek, ezzel is dinamizálva a gazdaságot, hozzájárulva a térség kreatív fejlődéséhez. E tevékenységét tükrözi vissza az is, hogy a lap jó példaként, a Pannon térség meghatározó arculati elemeként került be abba a KRAFT-jelentésbe, mely a térség városainak kreativitását vizsgálta. A Regio Regia kiviteli illetve írásminőségét tekintve a legrangosabb országos, nagy lapokkal kíván versenyezni, ugyanakkor tartalmát illetően egy igazi helyi médium, szerkesztése a lokálpatrióta gondolkodásmódot tükrözi vissza. A cikkek az itt élőkről, az Értékteremtőkről szólnak, ugyanakkor ezek az írások azzal, hogy immáron két évtizeden át rögzítik térségünk legfontosabb társadalmi, gazdasági eseményeit, bemutatják az itt élő, figyelemre méltó személyeket, vezetőket, alkotókat, maguk is értéket teremtenek.
A Regio Regia magazin a médiaüzemeltetés terén is egyedi utakon jár. Innovatív módon, saját újszerű működési modellt alakított ki, mely lehetővé leszi, hogy a klasszikus értelemben vett médiafenntartó nélkül, önállóan, függetlenül dolgozhasson. A gazdasági alapot szokatlan módon nem a gazdasági jellegű reklámok adják, ehelyett az együttműködésen, a közös szerepvállaláson van a hangsúly. Ezt a fajta „társadalmasított szerkesztést” teszi lehetővé a Regio Regia Értékteremtők Köre, valamint a Regio Regia Pártolói Előfizetők Köre. A csatlakozott partnerek egyfajta szellemi közösségként vesznek részt a lap szerkesztésében, témajavaslataikkal hozzájárulnak a színes és változatos tartalomhoz, a gazdaságot foglalkoztató igényes és aktuális szakmai riportok megszületéséhez, ugyanakkor tagdíjaikkal, emelt díjas előfizetésükkel a lap működésének anyagi bázisát is biztosítják.