KOMÁROM-ESZTERGOM VÁRMEGYÉÉRT SZAKMAI DÍJ: Németh Ferenc

KOMÁROM-ESZTERGOM VÁRMEGYÉÉRT SZAKMAI DÍJ: Németh Ferenc

A vármegye közgyűlése a vármegyében végzett kiemelkedő szakmai teljesítmény, illetve a tartósan átlag feletti eredményes szakmai munka elismeréseképpen alapította ezt a díjat.

Németh Ferenc, kulturális menedzser, Vértesszőlős Közösségi Ház

1960-ban született Tatán. Szüleivel Tatabányán laktak, ott járt általános iskolába is. Nagyszülei Vértesszőlősön éltek, így gyermekkorában sok időt töltött ezen a településen, s később szüleivel is oda költöztek. Az általános iskola elvégzése után szülei szakma tanulására ösztönözték, így első szakmája autó és motorszerelés lett. Mielőbbi anyagi függetlensége érdekében kitanulta a vájár szakmát is és a Tatabányai Bányáknál helyezkedett el. A rendszerváltás környékén kapcsolatba került az idegenforgalom-vendéglátás területével, és a szakmai előbbre jutás érdekében elvégzett egy szakirányú felsőfokú tanfolyamot. Később két főiskolai diplomát is szerzett, tömegkommunikáció és művelődésszervező szakon. Az 1990-es évek elejétől majd 20 évig a Magyarországi Ifjúsági Szállások Szövetsége főtitkára volt, s közben számos szakmai szervezet aktív tagjaként töltött be választott tisztségeket. A civil szférában ismert és elismert szakemberként, a 2000-es évek elejétől a Nemzeti Civil Alapprogramban különféle pozíciókat töltött be, melynek a 2006-tól 2009-ig választott elnöke volt. Munkája elismeréseként 2010-ben a Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült.

Később továbbra is az idegenforgalom-vendéglátás területén vállalt feladatokat, majd 2017-től Vértesszőlős község kulturális menedzserévé nevezték ki, mely feladatot azóta is betölti.

Németh Ferenc egész élete a szolgálatról szólt, s minden vállalt feladatában maximális teljesítményre törekedett és törekszik. Az emberek meghallgatása és a velük való együttműködés számára természetes, de elvárta és elvárja a világos, elvszerű, korrekt hozzáállást és mindenkor fontosnak tartotta és tartja a párbeszédben, előzetes egyeztetések sorozatán át meghozott döntéseket. 

Az elmúlt években azon dolgozott, hogy szűkebb pátriája Vértesszőlős község, - ahol már csaknem 30 évtizede él -, hírneve patinás legyen. A példát édesapja és nagyapja állították elé, akik szintén évtizedekig dolgoztak azért, hogy a község lakói igazi otthonnak érezzék Vértesszőlőst. Sokat tett a település kulturális életének, vonzerejének fokozása érdekében, és úgy a község gyermekei, mint felnőtt lakói körében rendkívüli népszerűségnek örvend. Tevékenysége alatt számos új program honosodott meg, s ezek közül is kiemelkedő a vármegye szerte ismert nemzetközi januári nemzetközi böllérverseny.

Galéria

Vissza