Gyermely egy kis időre ismét a Pálinka Fővárosa volt szombaton a XVI. Gyermelyi Pálinka Est díjkiosztó gálaestjén!
A programon, amely vármegyei értékünk, dr. Szerencsés Gergely alelnök képviselte a vármegyei önkormányzatot és különdíjat adott át. A különdíjak átadására felvonultak a Kárpát-medencei Pálinka Lovagrendek képviselői.
A program szakmai percekkel, hasznos tippeket, tanácsokat tartalmazó rövid előadásokkal kezdődött, melyek érintették a gyümölcstermesztés, cefreerjesztés, valamint a lepárlás technológiái és eszközei, témaköröket. Az előadók: A kalapos kertész Ernő, Nagygyörgy László, Kovácsné Berár Olga, és Greskó Ferenc.
A Gyermelyi Német Nemzetiségi Önkormányzat jóvoltából "Svábos" hangulatban mulatozhattunk a kultúrblokkban, hiszen vidám táncot jártak a Tarjáni Sváb Táncosok, énekelni pedig a Sramlikings párossal lehetett.
Megújult az érmek, és az oklevelek dizájnja, melyekből szép számmal vehettek át a nevezők. A közel 600 minta értékelése során 167, 202, és 141 érem született, és talált gazdára. Reméljük, hogy a hibás tételek nevezői tanulnak a minősítő lapokra írt ajánlásokból, és jövőre már értékelhető pálinkákkal érkeznek.
Idén is, a már megszokott 17 kategóriában adta át a helyben készített pálinkás butellát a győzteseknek.
Gyermelyen a Legfinomabb párlat készítője Szabó Bence lett Szilva párlatával, míg a nevezések 1/3-át küldő Komárom-Esztergom Vármegye legfinomabbja Csépány Péter Vilmoskörtéje lett Dunaalmásról. A benevezett 40 tételével a Legeredményesebb magánfőző címet is ő vehette át, míg a Legeredményesebb bérfőzető címet Kiss Tibor kapta Veszprémből. A Kereskedelmi Főzdék versenyét egy szerb főzde nyerte el, Podrum Janosev névvel. A hatalmas nagy Aranypohár Champion díj Békéscsabára került, Kovács Sándor által készített Pándi meggy párlatáért! Gratulálunk minden nyertesnek!
Felállva tapsolták meg Béli Géza leköszönő zsűrielnök évek óta fennálló munkáját, a jövőben nélküle folytatják...
Nagy Attila szövege alapján