A csapadékvíz elvezetést korszerűsítő fejlesztés kezdődhet Lábatlan városában a vármegyei önkormányzat által koordinált Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében.
A napokban a TOP Pluszból elnyert 160 millió forintos forrás 77 millió Ft-os kiegészítéséről döntött a kormány, így 237 millió forint lett a beruházásra fordítható teljes összeg.
A csapadékvíz elvezető rendszer rekonstrukciója két helyszínt érint: a Cementgyári lakótelepet, valamint a Damjanich utcát, ahol nagyobb esőzések idején a legtöbb havária helyzet fordult elő.
A szerdai projektnyitón Teller Péter polgármester, Popovics György, a vármegyei közgyűlés elnöke és a tervezőirodát képviselő Magyar Ákos beszélt a fejlesztésről.
A projekt során egy 2180 méter hosszú korszerű csapadékvíz elvezetési rendszer épül ki, mely az érintett utcákban, vízkárok kialakulása nélkül képes lesz a befogadóba az egyszerre lehulló nagy mennyiségű csapadékot elszállítani. A Cementgyári lakótelepen a csapadékvíz elvezetését a meglévő rossz állapotú burkolt árok felújításával, a meglévő árok szükség szerinti javításával, illetve új mederelemekkel történő burkolással oldják meg. A kapubehajtóknál meglévő átereszek felújítása a teljes nyomvonalon megtörténik.
Lábatlan a TOP Plusz keretében eddig mintegy 850 millió forintra pályázott sikeresen. Az említett beruházás mellett nagyszabású óvoda és bölcsőde felújítás történik, bővülnek a turisztikai attrakciók és a humán közszolgáltatások is.