A Bánki Donát nap alkalmából „Bakonybánk Község Díszpolgára” címet kapott Turay Attila. A kitüntetést Popovics György és Nagyné Farkas Marianna adta át.
Ünnepélyesen átadta a vármegyei önkormányzat által készített falufilmet Papp Attila Csaba polgármesternek Popovics György, a vármegyei közgyűlés elnöke a szákszendi falunapon.
Tatán, az Esterházy kastély előtti téren egész délután a kultúráé volt a főszerep, valamint okleveleket és díjakat is átadtak a vármegyei önkormányzat rendezvényén.
Véget ért a Mozdul a megye játékos sportvetélkedő sorozat Tatán. A döntőben a Vármegye bajnoka címet Tata nyerte, második lett Bajna, harmadik Nagyigmánd. Negyedik lett Ászár, az ötödik helyen pedig Kecskéd végzett.
Az Ászári Jászai Mari Általános Iskola adott helyet április 15-én, szombaton a Megyehét zenés-táncos színpadi programjainak.
A vendéglátó ászáriak csapata nyerte meg a Mozdul a megye játékos sportvetélkedő Kisbér járási selejtezőjét szombaton. Második lett Ácsteszér csapata, míg a dobogó harmadik helyére a tárkányiak állhattak.