A Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége Esztergomnál, 300 kilogrammnyi, egyedi azonosítójellel ellátott kecsegét telepített a Dunába, az akció a MOHOSZ országos kecsege programjának keretében valósult meg.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) OHSZK Halgazdálkodási Osztálya munkatársainak felügyelete mellett zajló telepítésnél valamennyi példányt egyedi azonosítójellel láttak el, ezzel az országos szövetség információkat szerezhet a faj életmódjára, szaporodása és viselkedésére vonatkozóan.
Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta, a Duna az utóbbi években sokat tisztult, a Magyarországon őshonos kecsege újból nagyobb számban jelent meg legnagyobb folyónkban. A horgász szövetségek célja, hogy az állomány gyarapodásnak induljon, ezért ki szabad fogni, de a méret és súly meghatározása után vissza kell dobni. A tapasztalatok szerint a hal egyre gyakrabban fordul elő, jól érzi magát a folyóban.
Osvald Zsolt, a KEMHESZ ügyvezető igazgatója a Fenntarthatósági témahéthez kapcsolódva hívta meg a helyi Babits Mihály Általános Iskola, a József Attila Általános Iskola és a Mindszenty József Katolikus Általános Iskola tanulóit is a haltelepítésre, a bátrabbak egy-egy példányt a kezükbe is vehettek. Az eseményen jelen volt Hernádi Ádám esztergomi polgármester is, aki szintén segédkezett a kecsegék Dunába juttatásában.
A 2015-ben év halának választott kecsege a tokfélék családjába tartozó őshonos folyami hal, mely jellemzően a nagyobb folyók síkvidéki, alsószakasz-jellegű részén él. Akár 1 méter hosszúra is megnőhet, egy méretes példány súlya elérheti a 6-7 kilogrammot is. Rovarlárvákkal, apró csigákkal, kishalakkal és növényi törmelékkel táplálkozik.